Здравко Димитров вкара хубав гол от малък ъгъл, но се размина със Станимир Стоилов (ВИДЕО)

Снимка: Ivan S. Ivanov / LAP.bg

1240 0

Бившият футболист на Левски Здравко Димитров вкара хубав гол във вратата на Бодрумспор, но неговият Сакарияспор загуби драматично баража за място в елита на Турция с 1:3.

Развой на мача

Още в 19-ата минута гостите откриха резултата чрез Гьокдениз Байракдар, а в края на първото полувреме Райко Ротман от домакините получи директен червен картон.

Макар и с човек по-малко на терена, Сакарияспор възстанови равенството в 72-рата минута - Димитров бе изведен от дълбочина, мина покрай излезлия напред вратар и след това от малък ъгъл прати топката в мрежата за 1:1.

В крайна сметка обаче, Бодрумспор вкара две попадения в продълженията на двубоя (чрез Ондрей Челустка и Тунахан Акпънар) и така си осигури място в Суперлигата през следващия сезон 2024/25.

*Сакарияспор стана третият тим, който спечели промоция (след Еюпспор и Гьозтепе на Станимир Стоилов).

*През сезон 2023/24 Здравко Димитров изигра общо 19 мача за Сакарияспор, в който се отчете с 3 гола и 4 асистенции.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - Тодор Батков-младши не отрече качествата на Мъри Стоилов, но подчерта: Ако не беше Левски, щеше да лови риба в Хасково!