Берое си тръгва от Турция с победа

1360 0

„Берое“ победи с 2:1 грузинския „Сабуртало“ (Тбилиси) в третата си проверка на турска земя.

Салим Керкар откри за беройци в 63-ата минута, Гиорги Карашвили изравни в 69-ата от пряк свободен удар, а Жуниор Мапуку отново изведе „Берое“ напред две минути по-късно.

Берое доминираше през първата част, но така и не успя да открие резултата.

Втората част отново започна с превес на старозагорци.

В 63-ата минута беройци откриха резултата след перфектна контраатака. Валдемар Боровский изведе по крилото отлично Атанас Зехиров, който центрира ниско по земя пред наказателното поле. Салим Керкар с премерен удар се разписа за 1:0.

В 69-ата минута Гиорги Карашвили стреля директно от дъгата пред наказателното поле от пряк свободен удар и прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Пиргов за 1:1.

Хареса ли ви тази новина? Не пропускайте важните новини за деня в българския футбол – последвайте специалния ни канал във Viber ТУК!

Две минути по-късно „Берое“ отново излезе напред. Салим Керкар изведе Мапуку пред наказателното поле, той успя да надбяга защитник и с удар в долния ляв ъгъл да направи резултата 2:1.

Утре „Берое“ се прибира в България, а следващите проверки са на 7 февруари когато една част от отбора ще играе срещу „Марек“, а няколко футболисти от първия тим ще подсилят „Берое“ U21 на турнира Поморие къп в мач срещу „Поморие“.

„Берое“ (Стара Загора) – „Сабуртало“ (Тбилиси, Грузия) 2:1

голмайстори: 1:0 Салим Керкар 63′, 1:1 Гиорги Карашвили 69′, 2:1 Салим Керкар 72′

„Берое“ (Стара Загора): 23. Илко Пиргов, 18. Атанас Зехиров, 19. Пламен Тенев (53′ – 5. Танко Дяков), 4. Аласан Н’Диайе (53′ – 6. Иво Иванов), 15. Георги Динков, 21. Елиаш (51′ – 27. Игор Джоман), 25. Георги Костадинов, 25. Савио Нсереко (53′ – 8. Валдемар Боровский), 7. Антон Огнянов (51′ – 28. Веселин Пенев), 11. Крис Гади (51′ – 26. Салим Керкар), 9. Станислав Костов (51′ – 30. Жуниор Мапуку); старши треньор: Петър Хубчев

жълти картони: Георги Костадинов (79′ – реплика) [„Берое“]

стадион: комплекс „Голд сити“, Алания, Турция