Часове преди Европейското първенство по футбол ще се тегли жребият за Първа лига

Снимка: Lap.bg

704 0

Жребият за сезон 2024/2025 г. в Първа и Втора професионална футболна лига ще бъде изтеглен на 13 юни, четвъртък, от 11:00 часа. Това обявиха от БФС, като тегленето ще се проведе в Амфитеатралната зала на Национална футболна база „Бояна“.

На събитието ще присъстват представители на Българския футболен съюз, на Българската професионална футболна лига, както и на клубовете от двете нива на българския футбол. Така жребият ще стане ясен ден преди старта на Европейското първенство по футбол.

Първа лига започва в края на юли

Още: Валтер Папазки в ЦСКА? Шеф при "червените" най-сетне отговори

Припомняме, че от новия сезон ще има промени във формата на шампионата.  След изиграването на 30 кръга редовен сезон отборите се разделят на 3 групи:

• Шампионска група – в нея участват класираните от 1-о до 4-о място в класирането, които изиграват 6 кръга при разменено гостуване.

• Група "Лига на конференциите" - в нея участват класираните отбори от 5-о до 8-о, които изиграват 6 кръга при разменено гостуване. Завършилият на 5-о място играе бараж срещу 3-ти и 4-ти в Шампионската група, който дава право за участие в Лигата на конференциите.

• Група „Плейаути“ - в нея участват отборите класирани от 9-о до 16-о. Те се срещат по веднъж на база класирането по системата „Бергер“. Завършилите на 15-о и 16-о място в крайното класиране изпадат във Втора лига. Класиралите се на 13-о и 14-о място играят бараж срещу завършилите на 3-о и 4-о място във Втора лига

Промените в Шампионска лига може да сложат край на традиционно правило, наложено с години

С луда теория за Мбапе - Холанд: Фенове обвиниха, че жребият за Шампионска лига е нагласен

Странно: Обсъждано е топ отборите в Шампионска лига сами да избират съперниците си