Спартак Варна изкова исторически успех при кошмарни условия като гост на Хебър Пазарджик (ВИДЕО)

Снимка: скрийншот

1290 0

Спартак Варна се завърна победоносно в Първа лига след успех с 2:0 като гост на Хебър. Домакините от Пазарджик предложиха кошмарни условия за игра, но бяха наказани подобаващо.

За отборът от морската столица това е първи успех при елитно гостуване от 2009 г. насам. Днес Ахмед Ахмедов и Антонио Вутов се превърнаха в герои с попаденията си в продълженията на първото и второто полувреме.

Цялата отговорност за съдийските решения пък паднаха на Християна Гутева, която продължава да получава наряди в Първа лига от миналия сезон насам. Дамата показа червен картон още в 18-ата минута заради грубо нарушение.

С началото на второто полувреме Олексей Збун пропусна дузпа за гробарите, а в заключителните минути Величков спаси Спартак с ключово спасяване. Междувременно втори гол на Ахмедов бе отменен заради засада.

Спартак Варна със заслужена победа

Това е първи успех за Спартак в Пазарджик. В следващия кръг Хебър гостува на ЦСКА, а варненците гостуват на ЦСКА 1948.

ЦСКА взима най-сериозни мерки за домакинството на Хебър - Стипич и Орманджиев разузнават в Пазарджик (ВИДЕО)

Българин, държащ велик рекорд в Левски, има нелеп проблем - може да пропусне старта на Първа лига

Александър Томаш официално с нов отбор в Първа лига, говори за ЦСКА и за предложение от Левски