Ботев Пловдив нахлу в челото на Първа лига след успех над Хебър (ВИДЕО)

Снимка: Lap.bg

1002 0

Ботев Пловдив победи с 1:0 Хебър в символичното си гостуване на стадион "Христо Ботев". Срещата се играе под Тепетата заради лошия терен в Пазарджик. В притеснително състояние обаче беше той и в Пловдив.

Ботев с ценни три точки

Единственото попадение в срещата беше дело на Нвачукву в 52-ата минута. Асистенция към нигериеца даде Никола Илиев. Българинът бе сменен от Вини Трибуле 15 минути по-късно за дебюта си в Първа лига с Ботев Пловдив.

Последните пет срещи между отборите завърша с гол разлика, а най-често крайният резултат е бил 1:0. В следващия кръг Ботев Пловдив ще приеме Спартак Варна у дома, а Хебър ще гостува на Левски.

"Канарите" са трети във временното класиране с 10 точки след четири изиграни срещи. Левски е първи с два пункта повече, но и двубой повече. Хебър пък остава с точка и без победа досега.

Още: "Видяхме и Европа, не е толкова страшно": Ивелин Попов надъха всички от Ботев Пловдив

"Трябва да сме реалисти": Душан Керкез каза тъжната истина за българския футбол

10 от Ботев Пловдив се бориха здраво срещу Зрински, но "канарчетата" са аут от Европа (ВИДЕО)