Керкез нахули балканския манталитет и българските отбори: Трябва да се играе през три дни

Снимка: Lap.bg

1681 0

Наставникът на Ботев Пловдив - Душан Керкез, сподели мнението си след головото реми в дербито с Локомотив (2:2). Специалистът пое отговорността за изпуснатата победа след много силното първо полувреме.

Керкез сподели мнението си

Той обясни, че възпитаниците му не са изпълнили оказанията след почивката и сега трябва да анализира ситуаицията с колегите си.

Специалистът се обърна и към останалите български отбори, които трябвало да свикнат с двубоите през три дни. Само така те щели да бъдат по-конкурентни.

Коментарът на треньора

"Поздравявам фантастичните ни фенове, но съм разочарован, че пропуснахме победата. Играхме на топ ниво, но трябваше да вкараме още 1-2 гола. Първите 10-15 минути след почивката бяха неприемливи - аз нося отговорност!

Много голове, много възможности - трябва да научим как да контролираме двубоите и как да вкарваме повече. Съперникът дори нямаше шанс да ни застраши.

Хареса ли ви тази новина? Не пропускайте важните новини за деня в българския футбол – последвайте специалния ни канал във Viber ТУК!

Показахме добро физическо състояние, но всичко се случва - мислим за следващия мач в четвъртък!

Виждате, че във всеки двубой вкарвам различни футболисти. Не играхме така, както се бяхме разбрали. Трябва да седна с колегите и да обсъдим. Разочарован съм, защото не задоволихме феновете.

Имаме много футболисти, които не са зрели и трябва да си учат уроците.

Ако бяхме използвали шансовете си - щяхме да победим и с вратарската грешка. Трябва да работим и ще се получва.

Този активен ритъм е объркващ за някои футболисти. Сладко е, че играем през три дни. Само на Балканите отлагаме двубои през няколко дни. Трябва да играем през 3-4 дни, това е много важен урок за нас", категоричен е специалистът.

Още: Керкез разкри как шансът на Ботев Пловдив да отстрани Панатинайкос се е увеличил

Душан Керкез преди големия мач на Ботев Пловдив: Това, че сме отстранили Марибор не означава, че сме големи

"Всичко е възможно": Душан Керкез увери, че Ботев Пловдив няма да се даде на Панатинайкос

Керкез с трезва оценка след успеха на Ботев Пд и как успя да мотивира за обрата срещу Марибор

Душан Керкез каза какво трябва да направи Ботев Пловдив, за да продължи напред в Лига Европа