ЦСКА отново лидер след 2:0 над Локо (Пд)

2406 0

ЦСКА си върна лидерската позиция в "А" група, след като победи с 2:0 гостите от Локомотив (Пд). "Червените" водят с три точки пред втория - Лудогорец, който вчера разгроми с 4:0 Берое.

ГАЛЕРИЯ ОТ СБЛЪСЪКА ВИЖТЕ ТУК.

В първите минути на двубоя "армейците" бяха много активни и пропуснаха няколко добри положения за отбелязване на гол. Най-опасното от тях бе в 3-ата минута, когато Маркиньос стреля с глава, но вратарят на гостите Александър Витанов улови топката.

Малко по-късно Маркиньос отправи удар от пряк свободен удар, но отново стражът на Локо се представи блестящо. В 21-ата минута играчът на "смърфовете" Дани Кики стреля от далечно разстояние, но уцели напречната греда. Малко по-късно Серджиу Буш отправи опасен удар, но топката се излезе в аут. Защитникът на "червените" Тончи Кукоч се представи много слабо и още в 37-ата минута треньорът Стойчо Младенов реши да го замени с Неманя Милисавлевич.

Малко преди края на почивката Буш направи невероятен пропуск, след като абсолютно сам стреля близо от зоната за изпълнение на дузпа, но вратарят Витанов спаси удара му.

Веднага след почивката Буш направи поредния си пропуск. Нападателят стреля от изгодна позиция на границата на наказателното поле, но прати топката в аут.

В 58-ата минута ЦСКА поведе в резултата. След изпълнение на корнер топката попадна в Марин Оршулич, който с корем я вкара във вратата на гостите. В 71-ата минута футболистът на домакините Луис Соарес отправи добър удар, но Витанов спаси. В 85-ата минута "червените" вкараха нов гол от статично положение. Жуан Фелипе центрира от фаул, а след красив удар с глава Йоахим оформи крайното 2:0.

Не изпускай важна новина в света на българския футбол – последвай ни във Viber за най-актуалната информация, последни резултати и топ анализи!