Втородивизионен тим измъчи Левски на "Герена"

1148 0

Левски победи втородивизионния Пирин (Разлог) с 2:0 в контролна среща, играна на стадион "Георги Аспарухов" в паузата за националните отбори. Головете бяха дело на Антонио Аниете и Валери Домовчийски, който не бе се разписвал от почти два месеца. Успехът не дойде лесно за "сините".

Наставникът на тима Георги Иванов заложи на голяма част от основните си футболисти за днешната проверка, а през втората част в игра се появиха някои от юношите, както и нападателят Димитър Макриев, който поддържа форма с тима.

През първото полувреме гостите от Разлог успяха да противодействат на "сините", въпреки че те започнаха мача с домакинско надмощие. Пирин се окопити и в 36-ата минута пропусна чудесен шанс да шокира именития съперник. Каптиев центрира към Йордан Юруков, който бе на добра позиция в наказателното поле, обаче не успя да уцели топката. "Сините" също направиха фрапантен пропуск, 2 минути преди почивката, когато Аниете се прицели в долния десен ъгъл на Луков, стражът изби, а при добавката Доимовчийски стреля над гредата.

Левски успя да се поправи в началото на второто полувреме. В 50-ата минута Мирослав Антонов изведе Аниете очи в очи с вратаря и испанецът не сгреши - 1:0.

Гостите от Разлог продължиха да атакуват и стигнаха до няколко положения, които обаче пропиляха. Така се стигна до 58-ата минута, когато Домовчийски наказа пропуските им с първия си гол от 20 септември насам.

Двадесет минути преди края Пирин можеше да намали пасива си, след като Цветан Върсанов стреля от непосредствена близост, но прати топката в аут.

Хареса ли ви тази новина? Не пропускайте важните новини за деня в българския футбол – последвайте специалния ни канал във Viber ТУК!

Левски: Пламен Илиев (46-Наумовски); Роман Прохазка, Борислав Стойчев, Аймен Белаид (46-Илиев), Антон Огнянов, Пламен Димов, Георги Сърмов /к/ (64-Велев), Мигел Бедоя (46-Иванов), Антонио Аниете (71-Сандов), Луис Педро (75-Буров), Валери Домовчийски (67-Макриев)

Пирин: Мартин Луков; Благой Родов, Димитър Руйчев, Мартин Сечков, Евгени Тунтев, Джайхан Зайданов, Атанас Спириев, Николай Димитров, Владимир Каптиев, Николай Хаджиниколов, Йордан Юруков /к/