Локо (Пд) загря за Ботев с бой по Славия, Камбуров с 4 гола в 3 мача

5051 0

Локомотив (Пловдив) бавно, но уверено изплува от дъното в класирането в "А" група. След като победи Литекс и взе точка от Левски в последните два кръга, отборът от Пловдив взе скалпа и на Славия в сблъсъка днес, игран на стадиона в "Овча купел". "Черно-белите" се наложиха с 2:0, като и двата гола бяха дело на голямата им звезда Мартин Камбуров.

След успеха двата тима размениха местата си в класирането - "белите" станаха десети, а "смърфовете" заеха деветата позиция с 13 точки актив.  Звездата на пловдивчани - Мартин Камбуров, пък набра впечатляваща статистика преди дербито на Пловдив - той вече има 4 гола в последните 3 мача на своя тим.

След четвърт час игра без положения към двете врати, Славия първи застраши съперниковата. В 17-ата минута Мишел Платини отправи удар към вратата на Господинов, но стражът на гостите се намеси решително. Двата тима продължиха с предпазливата си игра. В 30-ата минута Платини получи извеждащ пас и изскочи зад гърба на защитата на Локомотив, но Молдованов се отчете с решителна намеса и изби в корнер.

Гостите от Пловдив се окопитиха и в 38-ата минута се откри шанс пред Ванчо Траянов. Той стреля от над 20 метра, но Георги Петков плонжира и успя да избие. Топката обаче попадна у най-голямата опасност в състава на "черно-белите" - Мартин Камбуров. Нападателят обаче се забави и бе блокиран от Везалов. Така полувремето завърши без отбелязан гол.

Славия излезе видимо мобилизиран след почивката. Още в 46-ата минута "белите" можеха да открият резултата, след като Платини бе изведен добре срещу Господинов, но стражът изби в ъглов удар. Две минути по-късно пропускът на домакините бе наказан - Бургзорг сгреши и позволи топката да стигне до Камбуров, който излезе сам срещу Петков и голмайсторският му инстинкт не му изневери - 1:0.

Славия успя да отговори с греда в 61-ата минута. Иван Вълчанов засече с глава след центриране в наказателното поле, топката обаче срещна напречната греда.

Не изпускай важна новина в света на българския футбол – последвай ни във Viber за най-актуалната информация, последни резултати и топ анализи!

В 74-ата минута столичният тим остана и с човек по-малко, след като Цветомир Панов бе изгонен заради грубо нарушение. Той изрита в главата младата надежда на пловдивчани Бирсент Карагерен, който бе изнесен с носилка от терена. На мястото му влезе Дани Кики.

Мартин Камбуров погледна към втори гол във вратата на зашеметения противник. В 78-ата минута той притисна Димитър Везалов, който тръгна да връща към излизащия Георги Петков и бе на път да си отбележи автогол, но вратарят се справи. Устремът на Камбуров обаче даде резултат - минута по-късно, след бърза контра, Наков му подаде и от точката на дузпата опитният голмайстор превзе вратата на Славия за втори път в мача.

Следващият мач на "смърфовете" е срещу градския съперник Ботев (Пловдив) в турнира за Купата на България. С успеха в "Овча купел" възпитаниците на Христо Колев очакват сблъсъка за Пловдив с повече оптимизъм.