Какво пишеше на бележката, с която треньорът на Славия Прага промени мача с Лудогорец и спечели?

Снимка: Ivan Ivanov / LAP.bg

841 0

Журналистите в Чехия бяха много любопитни да научат какво е пишело на бележката, която треньорът на Славия Прага даде на играчите си в мача с Лудогорец снощи. Чехите победиха с 2:0 в Разград, а разковничето за успеха е било във въпросната бележка.

Индржих Трпишовски се пошегува, че там е пишело, че "трябва да играем по-добре", но всъщност той е сменил цялата игрова схема след 20-ата минута. От игра с трима защитници той мина към такава с четирима и с трима централни полузащитници.

"Това не е лесно решение за никого. Но когато имаш играчи под себе си, с които работиш дълго време, те вече знаят какво предстои. Но не винаги се получава, в последните ни мачове не се получи", обясни наставникът, цитиран от idnes.cz.

Още: Шок за Манчестър Юнайтед, провал на Лудогорец, малко минути за Десподов и фиеста от картони в Лига Европа

"Противникът ни създаде проблеми от самото начало, не беше лесно да се защитим от атаката им. Освен това той игра малко по-различно от това, за което се подготвяхме. Трябваше да реагираме на това и да коригираме настройките си", допълни Трпишовски. А ето защо в Славия осмяха Лудогорец след мача.

Тримата лидери на Лудогорец в един глас: Какво провали тима срещу Славия Прага?

Захари Сираков с голямо обещание след загубата на Лудогорец, отпрати закана към Виктория Пилзен

Снимка: slavia.cz