Брутално влизане и червен картон за Шотландия белязаха старта на Европейското по футбол (ВИДЕО)

5636 0

Германия тотално успя да обезличи Шотландия само за едно полувреме в откриващия двубой на Европейското първенство по футбол. За първите 45 минути Бундестима вкара цели 3 попадения, а "гайдарите" не успяха по никакъв начин да се противопоставят.

Освен това 4 минути преди края на частта останаха с човек по-малко заради брутален фал на Портиъс. Първо вратарят Ангъс Гън спаси удар с глава на Гюндоган, след което Хаверц не успя да направи добавка, а Портиъс влезе брутално в краката на Гюндоган, който остана да лежи на тревата.

Брутално влизане беляза старта на Евро 2024

Още: Европейско първенство по футбол НА ЖИВО: Германия - Шотландия 3:0, двубоят се поднови (ВИДЕО)

ВАР отново помогна на Тюрпен, който не само отсъди дузпа, но и показа директен червен картон на защитника на Шотландия. Наказателният удар беше поверен на Кай Хавертц, който хладнокръвно вкара за 3:0.

Статистиката показа, че шотландците са имали толкова червени картони в началните 45 минути, колкото са докосвания в германското поле (1), докато все още нямаха нито един удар.

Иначе Флориан Виртц вкарва своя 20-ти гол за клуб и страна през 2023-24 г., ставайки най-младият германец, отбелязал гол на Европейско първенство (21 години, 42 дни).

Още: ВИДЕО: Първият гол на Европейското по футбол е факт и дойде с рекорд!

Хосеп Гуардиола похвали "скритото оръжие" на Германия за Европейското първенство

УЖАС на Европейското първенство заради пиян шотландец: Двама души са в тежко състояние

Европейското първенство по футбол: Печалбарство срещу патриотизъм

Европейското първенство по футбол започва: С много голове - фаворитът Германия може да приключи, преди да е започнал