Германия може да бъде без един от най-важните си играчи в евентуално зрелище срещу Испания на Европейското по футбол

751 0

Ако Испания победи Грузия на 1/8-финала в Европейското първенство по футбол в неделя вечер, то ще се стигне до епичен сблъсък с Германия на 1/4-финала. Отборът на Юлиан Нагелсман победи Дания с 2:0 в събота, като защитникът на Реал Мадрид Антонио Рюдигер бе избран за играч на мача.

Съмнения за контузия на един от най-важните за Германия

Рюдигер е основна част за германците, въпреки че има шанс да пропусне техния четвъртфинал срещу Испания/Грузия. Според "Mundo Deportivo" той е видях да накуцва в смесената зона след мача, което го поставя под малко съмнение за 1/4-финала, като мачът започва след пет дни.

Още: Нагелсман вярва, че Германия ще е непобедима - отличи 20-те най-силни минути на Европейското по футбол

Рюдигер лекуваше лек мускулен проблем в мача срещу Дания, така че може да е получил обостряне. Засега не са известни подробности за този последен проблем с контузия.

Ще бъде огромен удар за Германия да остане без Рюдигер, но също така ще даде тласък на Испания или Грузия, който и да продължи напред от осминафиналния им сблъсък в неделя вечер.

Германия би Дания в най-лудия мач на Европейското по футбол 2024 за място на 1/4-финалите (ВИДЕО)

Прекъснаха Германия - Дания на Европейското по футбол 2024 заради гръмотевична буря (ВИДЕО)

Епичен старт на 1/8-финалите: Адът се отприщва, а Краля пада рано-рано на Европейското първенство по футбол 2024

Германия - Дания по ТВ: Къде да гледаме 1/8-финала от Европейското първенство по футбол?

ТВ програма за ДНЕС на Европейското първенство по футбол 2024: Най-интригуващите мачове - време за екшън