Голът на Мерино за 2:1 над Германия е едва третият най-късен на европейско първенство

1465 0

Попадението, донесло победата на Испания в четвъртфинала срещу Германия снощи, падна доста късно - в 119-ата минута на двубоя. То бе дело на халфа на Реал Сосиедад - Микел Мерино.

Най-късен победен гол? Не!

Това обаче не е най-късният победен гол на Европейско първенство, информира сайтът на УЕФА. Дори е чак на трета позиция сред най-късните.

Най-късният победен гол на европейско е на Артьом Довбик

Още: Екзалтиран Де ла Фуенте: Играчите ми са ненаситни, гордея се, че работя с тях

Топ 3

Мерино се разписа в 118:52. На второ място в тази класация е голът на Мишел Платини на Евро 1984, паднал в 118:53. На първа позиция е попадението на Артьом Довбик на Евро 2020. То е реализирано в 120-ата минута, че и 37-ата секунда.

Постижение за "Ла Фурия"

Интересно е да се отбележи, че Испания спечели всичките си 5 мача на Европейското в Германия и стана едва третият отбор, който записва 5 поредни победи в рамките на един турнир (европейско) след Франция на Евро 1984 и Италия на Евро 2020. А любопитната история около начина, по който Мерино празнува гола си, четете тук

Испания спечели, но веднага се сблъска с лоши вести: Куп звезди пропускат полуфинала на Европейското по футбол

Испания с невиждан рекорд, сложи и край на 89-годишното чакане с победата срещу Германия на Европейското