Квадво Дуа се превърна в първия футболист от Първа лига с гол на Европейско първенство по футбол

Снимка: Колаж: SportLive.bg

2141 0

Българската Първа лига вече има голмайстор, който да се е разписал на Европейско първенство по футбол. Това логично не е наш сънародник, след като "лъвовете" не са се класирали в последните 20 години на международния форум.

Дуа избухна с гола

По-рано в събота Квадво Дуа се разписа във вратата на Унгария за своя първи гол с националния отбор на Швейцария. Точно той беше и първи за футболист от българската Първа лига.

Моментът на "кръстоносеца"

Припомняме ви ,че таранът е част от Лудогорец през последната година. Той бе привлечен от германския Нюрнберг срещу 3 милиона лева.

До този момент България има 4 гола на Европейски първенства. Три от тях са дело на Христо Стоичков през 1996 г., а през 2004 г. Мартин Петров вкара на Италия от дузпа. И двамата обаче по време на попаденията си не бяха част от български отбори.

Още: Европейско първенство по футбол НА ЖИВО: Унгария - Швейцария 1:2, "грешник" се реваншира - интригата е факт! (ВИДЕО+ГАЛЕРИЯ)

Страхотна новина: Лудогорец ще има втори представител на Евро 2024

Ас на Лудогорец изуми: Ще излъжа, ако кажа, че всички играчи искаме да останем в клуба