Напълно различна причина: УЕФА потвърди защо Дания се класира пред Словения на Европейското първенство по футбол

7864 0

Нямаше почти нищо, което да раздели Дания и Словения в група "C" на Европейското първенство по футбол. Двете страни завършиха наравно 1:1 в прекия си мач и това беше само началото на трудностите при разпределението им в групата, в която бяха още Англия и Сърбия.

Дания и Словения завършиха наравно по точки (по три след три равенства), един срещу друг, голова разлика, отбелязани голове и жълти картони, показани на техните играчи.

Въпреки това, Дания продължи от второто място, за да си осигури сблъсък с домакина Германия, докато Словения се класира на трето място и очаква съдбата си по отношение на съперника.

Още: Ясен е 1/8-финал №2 на Европейското по футбол: Голям фаворит за трофея среща 1/2-финалист от Евро 2020

Странно правило праща Дания на осминафинал на Евро 2024

Защо, в крайна сметка, Дания е втора, а Словения трета?

Първоначално се твърдеше, че това се дължи на по-високото класиране по време на квалификациите за Европейското първенство, но УЕФА сега даде яснота по този въпрос и потвърди категорично решението си.

Поради жълт картон, показан на член на треньорския щаб на Словения -  асистентът Миливое Новакович, те изостанаха от Дания в дисциплинарното класиране и заеха третата позиция в своята група.

Луд ден №11 на Европейското по футбол: Прецедент промени всичко - Нидерландия и Франция плачат, а средняци ликуват

Малко известно правило правило: Дания с див късмет въпреки пълен паритет на Европейското по футбол 2024 - прецедент (ВИДЕО)