Нов рекорд на Роналдо бе стигнат, паднаха куп постижения, а Европейското по футбол 2024 изкопира Евро 2020 (ВИДЕО)

1672 0

Премина и ден номер 8 (20.06) на Европейското първенство по футбол. В него станахме свидетели на по-малко голове в сравнение с предишните дни, както и на цели две равенства при напълно идентични резултати.

Какво се случи в днешния ден (20 юни) на Евро 2024?

Любопитното е, че станахме свидетели на два дуела, които бяха повторение на полуфиналите от последното европейско. И този път Англия и Дания приключиха при 1:1, но пък Испания сломи Италия. Ето всичко по-любопитно от трите мача.

Словения - Сърбия 1:1

Словения срещу Сърбия на Евро 2024

Сърбия отне победата на Словения с гол в 90+5' във втория мач за двата тима на Европейското първенство по футбол. Словенците водеха с 1:0 до последната минута на добавеното време, но гол след корнер на Лука Йович подели точките в двубоя.
Словения игра по-добре и поведе в 69-ата минута след много добре изработено попадение от бившия играч на Лудогорец - Жан Карничник.
Сърбите регистрираха много пропуски, а когато изглеждаше, че ще се простят с шансовете си да излязат от групата, падна изравнителният гол на резервата.
Така Словения събра 2 точки в 2 мача и се намира на втора позиция в група "С", докато западните ни съседи са последни с 1 спечелена точка.

Словения игра по-добре и поведе в 69-ата минута след отлично изработено попадение от бившия играч на Лудогорец - Жан Карничник.

Дания - Англия 1:1

Англия във втори пореден двубой разочарова, но този път не успя да победи. Възпитаниите на Саутгейт победиха Сърбия преди четири дни с измъчено 1:0, но срещу Дания спорът завърши без победител - 1:1. Попаденията паднаха още до края на първото полувреме чрез Кейн (18') и Хюлманд (34').

Голът на англичанина бе по-специален, тъй като сумарно от последните четири големи турнира има повече попадения от всеки друг европеец (13). Кейн има 6 попадения от Световното в Русия, 2 в Катар и още 4 на ЕВРО 2020 преди гола си срещу Дания.

Минути отново не получи голямата звезда Коул Палмър. Сега Англия ще трябва да гарантира класирането си в последния кръг, когато ще се изправи срещу Словения, тъй като всеки отбор в група С има шанс да се класира.

"Червена лампа" за англичаните трябва да е превесът на датчаните по отличителни параграфи като контрол на топката (51%), голови положения (7:4) и създадени ситуации (16:12).

Испания - Италия 1:0

Испания срещу Италия се очакваше да е най-зрелищният дуел от груповата фаза на Евро 2024. Нищо подобно обаче, след като Испания бе далеч по-силна почти през целия мач, а Италия се опита да играе чак в последния половин час, когато бе късно. В крайна сметка иберийците си гарантира първото място след успех с 1:0, а "Скуадра Адзура" ще излезе в мач на живот и смърт срещу Хърватия.

И в този сблъсък станахме свидетели на автогол. Нико Уилямс, който бе над всички на терена (и бе спрян от гредата за изключително попадение), подаде остро отляво, а Калафиори бе хванат в крачка и топката се отклони в коляното му, за да матира Донарума.