Не е за изпускане: Спасяванията, които превърнаха в герой вратаря на Грузия на Европейското по футбол (ВИДЕО)

351 0

23-годишният вратар на Грузия Гиорги Мамардашвили изигра невероятен мач за родината си по време на Европейското първенство по футбол, след като спаси куп положения в двубоя срещу Чехия. След 1:1 грузинците спечелиха историческа първа точка на европейски финали.

Вратарят, който бе над всички

Над всички за състава бе вратарят Гиорги Мамардашвили, който само през първото полувреме направи най-много спасявания от вратар в един мач на шампионата. Най-много спасени удари извън наказателното поле и вторият с най-много голове, предотвратени в мач от Евро 2024.

Още: Европейско първенство по футбол НА ЖИВО: Турция - Португалия 0:0, първи шанс за Кристиано Роналдо

Той се нареди сред вратарите с най-много спасявания като цяло.  С 12 е Александър Колинко през 2004, а с по 11 Франческо Толдо (2000), Шей Гивън (2012) и грузинецът със същия брой. Само през първото полувреме бе направил вече 8 спасявания, а след двубоя бе избран логично за играч на мача.

Общо на Евро 2024 вече има над спасявания, като никой друг не може да се похвали с толкова отразени удари. Няма да е изненада, ако след този турнир се осигури силен трансфер и напусне Валенсия, където играе сега.

Още: Класиране | резултати | голмайстори | програма на Европейско първенство по футбол

Класиране при голмайсторите на Европейското първенство по футбол - трима са с по 2 гола (ОБНОВЯВА СЕ)

Смела Грузия с историческа точка на Европейското по футбол, вратар обезсърчи Чехия (ВИДЕО)

Ако ти хареса това съдържание, последвай ни във Viber ТУК за още интересни и любопитни статии!