Шави Симонс: Имахме шанс да довършим Англия, но се уморихме в края

869 0

Полузащитникът на Нидерландия Шави Симонс обясни загубата на своя тим от Англия в полуфиналите на Европейското по футбол с умора. Младият футболист изведе "лалетата" в резултата в 7', но Англия изравни от дузпа, а в 90+1' стигна до пълен обрат.

Защо Нидерландия не успя да "довърши" Англия?

"Разбира се, ние искахме да владеем топката и да контролираме играта, но знаем, че срещу нас играеше добър отбор и че те също искат топката.

Симонс вкара най-бързия гол на европейско от 28 години насам

Още: Роналд Куман: Този отбор е способен да направи повече

През по-голямата част от мача играхме компактно, очаквайки те да сгрешат. Имахме шансове да ги довършим, но в края малко се уморихме", коментира 21-годишният Шави, цитиран от сайта на УЕФА.

Голът-бързак на Симонс

Голът на Симонс от позиция извън наказателното поле стана най-бързо реализираният в полуфинал на европейско от 1996 година, когато Алан Шиърър вкара на Германия в третата минута. А ето бижуто, което Симонс вкара на Англия.

Коул Палмър и Оли Уоткинс сториха нещо невиждано досега на Европейско първенство

Байерн Мюнхен има нова трансферна цел: Иска Шави Симонс от ПСЖ