Биляна се бори смело, но миг гениалност от силен опонент я сломи: Дудова чака репешаж за Париж 2024

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

4502 0

Биляна Дудова загуби в борбата до 62 килограма на Олимпийските игри в Париж. Тя започна с победа срещу Сара Линдборг от Швеция, но на четвъртфиналите загуби от Ирина Коляденко, която е бронзова медалистка от Токио 2020.

Един момент на гениалност от украинката, донесъл ѝ 4 точки, се оказа решаващ. Сега Дудова ще се надява Коляденко да стигне финала, за да я издърпа на репешаж. Ето и развитието на деня за Дудова:

Биляна Дудова на Париж 2024 НА ЖИВО

Срещу Ирина Коляденко (1/4-финал)

Този двубой започна по-спокойно. След 50 секунди украинката получи първо устно предупреждение за пасивност. Последва второ предупреждение за пасивност и при 4:33 оставащо време започнаха да текат 30 секунди време за активност. Те изтекоха и Биляна поведе с 1:0. Тя мина през два по-трудни момента, когато украинката бе хванала главата ѝ, но в крайна сметка съдията прекъсваше хватката, която нямаше развитие.

Украинката направи забранен захват при оставащи 3:13 до края, но съдията бързо го прекъсна. Така почивката дойде при 1:0 за Дудова.

За съжаление, Дудова бе метната и опонентката получи 4 точки, като българката изостана с 1:4.

Двете получиха по 2 точки - реферът и председателят отсъдиха, въпреки че съдията отстрани даде 2 точки за българката и 1 за украинката. Резултатът стана 6:3, като оставаха 1:17 до края.

Ако ти хареса това съдържание, последвай ни във Viber ТУК за още интересни и любопитни статии!

Дудова излезе от очертанията и резултатът стана 7:3. До края атаките на Дудова бяха отблъсквани и тя загуби.

Срещу Сара Линдборг (1/8-финал)

Нервно начало на дуела, като шведката бе агресивна от първите секунди, като удари неприятно Биляна по главата. 52 секунди след старта Линдборг получи предупреждение за неактивност, но само вербално. Дудова също получи словесно предупреждение за неактивност при оставащо време 4:30.

При оставащи 4:12 пък шведката получи 30 секунди време на активност.  Към края на времето Биляна хвана добре десния крак на съперничката, а след това я хвана отзад и я овладя - за 2 точки. Освен това получи и 1 точка заради изтеклото време на активност на съперничката - 3:0 за българката.

Последва агресивна атака в края на първата част срещу Биляна, но тя добре измъкна крака си и почивката дойде при този резултат.

При оставащо 2:07 време до края българката получи 30 секунди активно време. Времето изтече без нищо по-съществено и резултатът стана 3:1.

При оставащи 43 секунди Дудова получи ново предупреждение за непозволен захват - този път официално предупреждение, което донесе точка на шведката за 3:2. При оставащи 15 секунди Биляна контраатакува добре и прехвърли съперничката, за което получи 4 по 1 точка и резултатът стана 7:2. Биляна напусна очертанията и шведката получи една точка - 7:3.

Резултаът стана 8:3 заради неуважен протест, а до края избегна атаките на съперничката и победи.