Годината на Испания - след Евро 2024, "Ла Фурия" завоюва и златото на Игрите в Париж

1805 0

Исторически момент за испанския футбол! След като по-рано спечелиха Евро 2024, иберийците завоюваха и олимпийското злато. Те го постигнаха в сърцето на Париж срещу отбора на домакините на Игрите - Франция.

Във финала испанският тим победи с 5:3 след продължения. Домакините поведоха чрез Енцо Мило в 11-ата минута, а Фермин Лопес изравни 7 минути по-късно. Футболистът на Барселона изведе "Ла Фурия" до обрат в 25', а Алекс Беана увеличи преднината на испанците в 28'.

В 79' резервата Магнес Аклиуче намали до 2:3, а в добавеното време Жан-Филип Матета изравни след точно реализирана дузпа и вкара мача в продължения.

В 100' резервата Серхио Камейо даде аванс на "фуриите" с красиво изпълнение, а в последните секунди на двубоя (121') отново той реализира за 5:3, с което сложи край на спора и донесе златните отличия на испанските футболисти.

Това е второ олимпийско злато за Испания след Барселона 1992. Франция пък е печелила олимпийската титла през 1984 година.