След пропуснатия шанс за медал в Париж: Рами Киуан осъзна грешката си и какво е трябвало да направи

925 0

Българският боксьор Рами Киуан сподели своето мнение минути, след като загуби с единодушно съдийско решение от Омари Джоунс от САЩ в 1/4-финалите на боксовия турнир в категория до 71 килограма на Олимпийските игри в Париж. Така, той се сбогува с мечтата за медал, която щеше да стане реалност при победа.

"Предпазливо не мога да кажа, че започнах. Опитах се да не се поддам на играта му. Нещата вървяха на кантар преди края на първия рунд, оттам всичко бе наопаки. Не е моето да вървя напред, понякога се получава, но не и днес", коментира пред БНТ Рами Киуан.

"Трябваше да започна по-активно в началото на срещата, за да ми тръгне по-добре нататък. Не мога да дам висока оценка за представянето си, защото имах по-високи очаквания, но това е…", завърши 23-годишният ни боксьор, за когото това беше дебют на Олимпийски игри. Киуан завърши на пето място в крайното класиране на категория до 71 килограма.

Още: Още една надежда за медал угасна: Енергичен американец разби мечтата на Рами Киуан на Олимпийските игри

Рами Киуан - Омари Джоунс по ТВ: Къде и в колко часа да гледаме 1/4-финала на българина в бокса на Олимпийските игри?

"Беше доста елементарен като боксьор" - Рами Киуан гази на ринга, но не се готви за нокаут

Мощна победа! Рами Киуан смачка поставения под номер 1 и е на 1/4-финал по бокс на Олимпийските игри в Париж

След европейския връх: Рами Киуан с вперен поглед към призовите места на Олимпийските игри в Париж 2024