Сърбия с обрат и поставен чудовищен рекорд, на който дори и Новак Джокович свали шапка

41 0

Във вчерашния ден на Игрите в Париж се изиграха всички четвъртфинални сблъсъци по баскетбол за мъже и се изясниха полуфиналистите - Сърбия, САЩ, Франция и Германия. Най-заплетен беше двубоят между Сърбия и Австралия, а победителят беше определен след продължение.

Сърбия

Сърбия успя да осъществи в хода на мача обрат - заличаване на 24 точки пасив, който се оказа и рекорден в цялата история на Олимпийските игри. Този развой на срещата впечатли мнозина и социалните мрежи се напълниха с поздравления към нашите съседи, включително и от Новак Джокович, който през Инстаграм публикува изображение на своите сънародници с надписа „хайде“.

Как протече срещата

До средата на втората част Австралия диктуваха хода на събитията и направиха комфортна преднина от цели 24 точки. В този момент изглеждаше, че Никола Йокич и компания са почти сигурни пътници още на четвъртфиналната фаза. Сърбите обаче успяха да скъсят изоставането си на 12 точки в края на полувремето и така преди почивката резултатът беше 54:42 в полза на Австралия.

Още: Олимпийски игри в Париж 2024 НА ЖИВО: Тихомир Иванов със силно начало на скока на височина, но лошо развитие

След паузата Сърбия още повече дигнаха темпото и мачът се изравни. Западните ни съседи бяха близо дори да изтръгнат победата още в редовното време, но Пати Милс вкара кош 1,4 секунди преди края и двубоят отиде към продължения. В тях Никола Йокич блесна както в защита, така и в нападение, и така неговият отбор си осигури среща на полуфиналите с фаворита на Игрите в Париж – САЩ.

За победителите Никола Йокич завърши с 21 точки, 14 борби, 8 асистенции и 4 откраднати топки, Богдан Богданович вкара 17, а Василие Мицич помогна с 14 отбелязани точки.

Ако ти хареса това съдържание, последвай ни във Viber ТУК за още интересни и любопитни статии!

За „кенгурата“ Пати Милс беше водач по точки с 26, а Джош Гиди остана с 1 по-малко - 25.

Още: Олимпийски игри в Париж 2024 НА ЖИВО: Семен Новиков - борба, мачът му започва след минути

Дебютантката Йоана Георгиева не достигна до 1/2-финала, но запазва шансове на Олимпийските игри

СНИМКА: Гриша Ганчев поздрави Михаин Лопес след невиждания успех на Олимпийските игри

Олимпийски игри 2024: Програмата на българите днес (07.08) - в още 4 спорта ще мечтаем за медал