Новак Джокович помечта за скъпоценен обрат, но Синер отново го схруска

381 0

Лидерът в световния мъжки тенис - Яник Синер, победи Новак Джокович за втори път в рамките на 4 дни. Те си успорваха трофея от Мастърс турнира в Шанхай, но италианецът се наложи с 2:0 сета.

В четвъртък той даде сет и можеше да бъде обърнат, но запази хладнокръвие е спечели за 2 часа и 27 минути с 6:2, 6:7(0), 6:4. Успехът беше с цената на финал на демонстративния турнир Six Kings Slam.

В първия сет италианецът почти не срещна трудности след пробив още във втория гейм. Последваха общо четири сервис-гейма, по два са всеки тенисист, спечелени на нула. Яник Синер взе и следващото си подаване за 5:2, след което проби за 6:2 и затвори сета.

Същинската драма беше във втория сет след разменени пробиви до четвъртия гейм (2:2). Оттам нататък двамата бяха безгрешни при подаванията си и стигнаха до равенство 6:6, което доведе до тайбрек. Ноле бе безпощаден в тайбрека и го спечели със 7:0.

Италианецът продължава

Пробиви имаше и в последния сет, но Синер затвори на 6:4 и ще срещне Рафаел Надал или Карлос Алкарас за трофея.

Още: Яник Синер се изравни с Рафаел Надал и уби мечтата на Новак Джокович за титла №100

Без повече съмнения: Яник Синер ще завърши 2024-а като №1 в тениса

Епично: Алкарас и Синер оправдаха очакванията за голям ФИНАЛ - огромна драма

Лошо за Синер: УАДА обжалва решението да не бъде наказан за допинг