5 гола, червен картон и много екшън: Йънг Бойс, РБ Залцбург и Спарта Прага намериха място в Шампионска лига

1623 0

Днес (27 август) се изиграха три плейофни срещи от Шампионска лига, след които стана ясно, че Йънг Бойс, РБ Залцбург и Спарта Прага ще продължат напред към основната част от най-комерсиалния европейски турнир за сезон 2024/25.

Какво се случи в Шампионска лига?

Още: Времето лети - 10 години от лудогорския оргазъм на Алекси Сокачев в Шампионска лига (ВИДЕО)

Спарта Прага успя да се наложи с 2:0 у дома в Чехия над Малмьо и с общ резултат от 4:0 продължава напред. Лукас Харасалин и Албион Рахмани донесоха победата на тима тази вечер.

Отборите на Залцбург и Динамо Киев не успяха да се победят в Австрия, завършвайки при резултат 1:1, но с общ резултат от 3:1 домакинтие продължават напред в турнира. Адам Дагхим се разписа за Залцбург, а попадението за украинците бе дело на Владислав Ванат.

Йънг Бойс постигна минимален успех с 1:0 като гост на Галатасарай. Двубоят бе изключително напрегнат, а единственият гол падна в 87' и бе дело на Алан Виргиниус. Само минута по-късно пък с директен червен картон бе изгонен стражът на турския гранд Фернандо Муслера.

Кристиано Роналдо ще е главно действащо лице по време на жребия на Шампионска лига

Борис Галчев пред SportLive: ЦСКА иска титла и Шампионска лига, но Стипич не разбира къде е попаднал