Барселона стана за резил, Арсенал оцеля, Атлетико обърна - как завърши първият кръг в Шампионска лига?

382 0

С любопитно повторение на няколко резултата в късните двубои приключи първият кръг на новия формат в Шампионска лига. С 2:1 Атлетико Мадрид, Монако и Брест победиха следователно Лайпциг, Барселона и Щурм Грац. Арсенал пък оцеля при гостуването на Аталанта след спасена дузпа на Рая в 51-ата минута при крайното 0:0.

Най-драматична бе победата на Атлетико Мадрид, дошла с попадение в последната минута. Срамна пък бе загубата на Фейенорд с 0:4 от Байер Леверкузен. С два гола се отчете Флориан Вирц в дебюта си в турнира, а и четирите гола паднаха преди почивката.

Логично лидер в Шампионска лига остава Байерн заради страховитата си голова разлика 9:2 след победата над Динамо Загреб. С по три точки са още Селтик, Леверкузен, Вила, Дортмунд, Спарта, Ливърпул, Ювентус, Реал, Спортинг, Бенфика, Монако, Брест, Атлетико и ПСЖ.

Резултати и голмайстори в Шампионска лига

Мачовете от 19:45 часа (българско време)

Цървена звезда - Бенфика 1:2

(9' - Актюркоглу, 0:1; 29' - Кьокчу, 0:2; 86 - Милсон, 1:2)

Фейенорд - Байер Леверкузен 0:4

Не изпускайте важните новини за любимия отбор и неговите големи съперници – за най-актуалните информации последвайте ни във Viber ТУК!

(5' - Вирц, 0:1' 29 - Грималдо, 0:2; 36' - Вирц, 0:3; 45' - Веленройтер (автогол), 0:4)

Мачовете от 22:00 часа (българско време)

Аталанта - Арсенал 0:0

Атлетико Мадрид - РБ Лайпциг 2:1

(4' - Шешко, 0:1; 28' - Гризман, 1:1; 90' - Хименес, 2:1)

Брест - Щурм Грац 2:1

(23' - Менити, 1:0; 45' - Фернандеш (АГ), 1:1; 56' - Сима, 2:1 )

Монако - Барселона 2:1