Срамът на XXI век: Дортмунд записа най-разгромния резултат над британци

2274 0

Селтик и феновете му дълго ще помнят срамната загуба при гостуването на Борусия Дортмунд от втория кръг на Шампионска лига. "Детелините" изоставаха още на почивката с 1:5.

Дортмунд сътвори шоу

Голям ад за Селтик

Това се превърна в най-големия разгром над британци в евротурнирите през XXI век според Opta. За последно пет гола до почивката беше получавал Кумбран Таун в турнира Купата на носителите на купи на УЕФА 1997-98 не от кога да е, а от Прогресул Букурещ.

Сега "виновници" за кошмара за Селтик бяха Джан (7') с откриващото си попадение от дузпа, Гираси (40') отново от наказателен удар и героят Карим Адейеми с хеттрик (11',29',42').

Още: Борусия (Дортмунд) показа воля, за да обърне опашкар и да подгони Байерн (ВИДЕО)

Здрав бой по Дортмунд в неделя - кошмарът се повтаря четвърти път (ВИДЕО)