Лийдс и Илия Груев предложиха голеада, но не победиха Портсмут (ВИДЕО)

628 0

Лийдс и Портсмут не успяха да се победят (3:3) в откриващия първи кръг от новия сезон в Чемпиъншип. Йоркширците бяха огромни фаворити преди началото на мача, след като едва не влязоха във Висшата лига, а съперникът се изкачи до второто ниво след 12 години чакане.

Лийдс едва не загуби

Възпитаниците на Фарке поведоха след точно изпълнение на дузпа от Страйк в 10'. До почивката гостите обърнаха чрез Сьоренсен (23') и Ланг (41').

Срещата изглеждаше, че ще завърши при 2:2 след изравнителния гол на Нонто в 46' и трите греди на домакините, но в крайна сметка Ланг вкара втория си гол в мача от дузпа в добавеното време.

Остатъка от петте минути, дадени от четвъртия съдия, бяха достатъчни за Арънсън да оформи 3:3 с удар от далеч. На терена до заключителните 20 минути беше Илия Груев.

В следващия кръг Лийдс ще гостува на Уест Бром.

Още: Илия Груев с лична изповед за тежкия момент, в който се размина с Висшата лига: Беше опустошително!

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!