Приказката продължава: Леверкузен с нова епична победа с гол в края (ВИДЕО)

815 0

Байер Леверкузен започна и сезона в Бундеслигата с победа. Възпитаниците на Шаби Алонсо ще имат тежката задача, граничеща с почти невъзможното, да защитават всички трофеи в германския футбол.

Отбраната започна с епична победа при визитата на Борусия Мьонхенгладбах с 3:2. Седмица по-рано беше спечелена и Суперкупата срещу Щутгарт.

Първият кръг изглеждаше да започва безпроблемно за "аспирините" след 2:0 до почивката с головете на Джака (12') и Вирц (38'). ВАР пък отмени попадение на домакините преди да свърши първата част.

Елведи върна надеждите след час игра, а Клайндийнст изравни в 85'. Именно негово попадение бе отменено по-рано.

Леверкузен победи

В крайна сметка след повече от 100 минути игра Вирц оформи 3:2 за първи три точки през сезона. Отборите имат бруталната серия от три ремита в Леверкузен и три победи за Байер при гостувания на съперника.

Още: Алонсо поискал Гюлер в Байер Леверкузен, останал впечатлен и съкрушен от отговора на звездата на Реал Мадрид

Още: Любимецът на Клоп от Ливърпул подсилва шампион - може да играе срещу мърсисайдци в Шампионска лига