Денят в Серия А принадлежи на тимовете от Генуа

5903 0

Сампдория продължава със силното си представяне в Серия А през този сезон. Тимът, воден от Синиша Михайлович, победи с 3:1 у дома Фиорентина и изскочи на трето място във временното класиране. "Моряците" имат само една загуба през кампанията. Головете във вратата на "виолетовите" днес вкараха Анджело Паломбо (27-д), Лука Рицо (43) и Мартинс Едер (78). Гонзало Родригес изпусна дузпа за гостите в 32-ата, а Стефан Савич в 45-ата минута вкара почетното попадение.

Успешен бе неделният следобед и за другият тим от Генуа - Дженоа. Играчите на Джампиеро Гасперини треснаха с 4:2 като гост Удинезе. Антонио Ди Натале откри за "фриуланите" още в 1-ата минута, но гостите обърнаха чрез Джовани Маркесе (22) и Яго Фалке (25). Силван Видмер изравни за 2:2 в 41-ата минута, но през второто полувреме генуезци бяха безкомпромисни - Алесандро Матри направи 2:3 в 54-ата, а крайният резултат бе оформен от Юрай Куцка в 87-ата. Дженоа завърши отлично успешната седмица, в която нанесе загуба и на шампиона Ювентус с 1:0.

В останалите мачове от днешния следобед се получиха класическите за Италия нулеви равенства между Киево - Сасуоло и Торино - Аталанта.