Барселона изпусна първия трофей: Бе разбит в емблематичен за клуба мач (ВИДЕО)

6225 0

Монако спечели трофея "Жоан Гампер", след като победи Барселона с класическото 3:0 в мач, игран на Олимпийския стадион "Монтжуик" в Каталуня.

Барселона бе унижен

Още в началото на мача Пау Виктор имаше добра възможност да отбележи, но не успя да насочи удара си точно. В 16-ата минута Роберт Левандовски опита шут от далечна дистанция, но вратарят на Монако улови топката без трудности.

Трагичен Барса загуби от Монако

Барселона продължи да играе по-активно, а 10 минути преди края на първото полувреме Алехандро Балде направи добър пробив по левия фланг. Опитът му обаче не създаде проблеми за вратаря на гостите.

В 36-ата минута Марк Андре Тер Стеген трябваше да направи първото си спасяване в мача, след като Бреел Емболо отправи удар.

Пет минути след началото на второто полувреме Ламин Камара откри резултата, а в 57-ата минута Емболо добави втори гол. 15 минути по-късно Пау Виктор пропусна още една добра възможност.

Не изпускайте важните новини за любимия отбор и неговите големи съперници – за най-актуалните информации последвайте ни във Viber ТУК!

След само 5 дни (събота - 17 август) Барселона стартира кампанията в Ла Лига с гостуване на Валенсия.