Сензацията през миналия сезон в Ла Лига - Жирона, продължава да се свлича надолу (ВИДЕО)

527 0

Участникът в Шампионска лига Жирона продължи да буксува в началото на сезона, след като завърши 0:0 с Райо Валекано в мач от междинния 7-ми кръг на Ла Лига.

Това бе трети пореден мач без гол за каталунския тим, както и трета поредна среща в първенството без победа. Райо Валекано пък има само една победа в последните шест мача, но все пак е с 9 точки - с точка повече от днешния си съперник.

Още: Потвърдено: Барселона привлича Войчех Шчесни с договор за една година

Много пропуски от Жирона

Най-чистото положение през първата част бе за Жирона. В 36-ата минута Мигел Гутиерес центрира и намери Ясер Асприля, който стреля от много удобна позиция, но шутът му мина с малко над вратата.

Отново колумбийският нападател на Жирона бе най-близо до гола в 59- ата минута, когато нацели гредата точно в сглобката след далечен изстрел. Шест минути по-късно и Максим Циганков пробва шут от дистанция, но без успех.

Пропуските за домакините продължиха и в 71-вата минута, след като Мигел Гутиерес от удобна позиция стреля над вратата. До края на срещата Жирона продължи да натиска, но така и не успя да реализира и срещата завърши при този резултат.

Реал Мадрид с емоционално "сбогом" за бившия си футболист Рафаел Варан

Триото Мбапе-Белингам-Винисиус се развихри за инфарктна победа на Реал Мадрид в мач №300 на Анчелоти (ВИДЕО)