622 0

Лидерът в нападението на Барселона - Роберт Левандовски, даде преднина на каталунците срещу Реал Мадрид в първото Ел Класико за сезон 2024/25 в Ла Лига. Едва бяха изминали 2 минути обаче, когато полякът отново наказа мадридчани с втория си гол в мача.

СЛЕДЕТЕ РЕАЛ МАДРИД - БАРСЕЛОНА НА ЖИВО СЪС SPORTLIVE.BG!

Левандовски презве "Сантяго Бернабеу"

В 54' Барселона поведе в резултата! Марк Касадо направи прецизно подаване към Роберт Левандовски, който се измъкна от защитата, тъй като беше покрит от Ферлан Менди. Полякът остана сам срещу Андрий Лунин и с точно насочен удар по земя към долния ляв ъгъл отбеляза за 0:1.

Само две минути по-късно Барселона удвои преднината си срещу Реал Мадрид. Алехандро Балде получи топката отляво, напредна към аутлинията и изпрати перфектно центриране към Левандовски, който с глава насочи топката към вратата и не остави никакви шансове на Лунин, правейки резултата 0:2.

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!

Още: Капанът на Ханзи Флик проработи! Ето как Барселона "изяде" Реал Мадрид

Уникална атака, но и ужасен завършек: Какво направи Винисиус срещу Барселона? (ВИДЕО)

"МЛЪКВАЙ!": Скандалът между Лео Меси и Пеп Гуардиола, за който не сте и подозирали