Макар и с човек по-малко, Колумбия сломи Уругвай и ще спори за трофея на Копа Америка

923 0

Колумбия е вторият финалист на Копа Америка 2024, след победа с 1:0 над Уругвай в полуфинала на стадион "Банк ъф Америка" в Шарлът, в американския щат Северна Каролина.

Единственият гол в мача бе отбелязан с глава в 39-ата минута от Хеферсон Лерма след центриране от корнер на капитана Хамес Родригес.

Разочарование за Луис Суарес и "урусите"

Колумбийците изиграха половината мач с човек па-малко, след като в първата минута на даденото продължение на първото полувреме втори жълт картон получи Даниел Муньос. До изгонването му се стигна след извършено грубо нарушение срещу уругваеца Мануел Угарте. Ситуацията бе прегледана от ВАР, преди мексиканският съдия Сесар Рамос да вземе решението.

Още: Меси за Копа Америка 2024: Трудно е заради конкуренцията, лошите терени и невероятната жега

Това е първи финал за Колумбия от 23 години. За последно отборът на тази страна игра в двубоя за титлата в първенството през 2001 г., когато беше домакин и спечели с 1:0 над Мексико с гол на защитника Иван Рамиро Кордоба.

На финала в събота срещу неделя българско време на "Хард рок стейдиъм" в Маями, щата Флорида, тимът на аржентинския селекционер Нестор Лоренсо ще се изправи срещу действащия шампион Аржентина.

Пълна програма на Копа Америка 2024 - Аржентина и Меси са на финал!

Бразилия отново не впечатли, завърши втора и ще играе срещу Уругвай, но без Винисиус (ВИДЕО)

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!