ОАЕ взе бронза в Купата на Азия

Снимка: Getty images/Gulliver

806 0

Националният отбор на Обединените арабски емирства спечели третото място в турнира за Купата на Азия, съобщи официалният сайт на надпреварата. Тимът на Махди Али победи Ирак в малкия финал с 3:2.

ОАЕ поведе с гол на Ахмед Халил в 16-ата минута, а до края на полувремето Ирак обърна резултата в своя полза чрез Салим(28) и Амяд Калаф(42).

Обединените арабски емирства стигнаха до успеха през второто полувреме, когато втори гол вкара Халил(51), а от дузпа се разписа Али Мабхут(57).

Ирак завърши срещата с човек по-малко, след като Ахмeд Халаф получи червен картон в 55-ата минута.

Двубоят за първото място е утре от 11:00 часа българско време между домакина Австралия и Южна Корея.