196 0

Бразилия постигна победа с 2:1 срещу Чили в самия край на мача от световните квалификации в зона Южна Америка. Тя дойде след гол на резервата Луис Енрике в 89-ата минута.

Чили наказа "Селесао" в 2'

Така "Селасао" успя да се съвземе след разочароваща загуба от Парагвай в предишния кръг, а трябваше бързо да наваксва и гол изоставане срещу Чили на Едуардо Варгас, който се разписа с глава след центриране на Фелипе Лойола още във втората минута на срещата.

Бразилия изравни в добавеното време

Чили направи няколко пропуска през първата част, а Бразилия успя да изравни в добавеното време, след като центриране на Савиньо отдясно бе засечено от Игор Жезуш с глава и той стреля покрай вратаря.

Още: Сухите мачове за Бразилия се се трупат, а Винисиус намери странно обяснение за това

Вече са в топ 4

Бразилците имаха контрол върху мача през второто полувреме и заслужено стигнаха до победата в края. Трите точки ги изведоха на четвърто място във временното класиране, като тимът има 13 пункта - два по-малко от Уругвай, но са и на 6 от лидера Аржентина.

Във важен мач: Легенда взе топката от спрял да играе вратар - после се случи нещо шокиращо (ВИДЕО)

Изненада: Аржентина и Бразилия загубиха - немислимото за Мондиал 2026 се задава (ВИДЕО)

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!