Лудогорец спечели отложения мач със Славия от втори кръг на Първа лига, след като се наложи с 1:0. Единственият гол в срещата бе дело на Рик Джонатан и беше доста красив - падна след удар извън наказателното поле.

С успеха и спечелените три точки разградчани временно оглавиха върха в класирането, събирайки равен брой точки с Левски - по 19.

Славия пък допусна четвърта загуба от началото на сезона и се намира на единадесетото място с 8 спечелени точки.

Първото по-сериозно положение в мача беше за Лудогорец, като удар от движение на Дуа бе отразен от Светсоалв Вуцов. В 23' Чочев засече с глава центриране на Сон от фал, но прати топката над гредата.
Гостите от Разград поведоха в 32-ата минута с красив гол на Рик Джонатан. Бразилецът нанесе изстрел извън наказателното поле, изпращайки топката в горния ляв ъгъл за 0:1.

Бразилецът можеше да удвои преднината на разградчани в 51', но ударът му от дистанция премина встрани от лявата греда на Вуцов.

В 59' се откри възможност пред домакините - Фабиен намери Галин Иванов, който стреля, а след рикошет вратата на Серджио Падт бе застрашена, но той отрази с тяло.

В 90-ата минута гостите стигнаха до нов шанс пред "бялата" врата, но Зеедорф изчисти удар с глава на Алмейда пред голлинията. Последва изстрел на Ерик Маркус, който мина над напречната греда.

Гласували общо: потребители