Левски счупи гредите, но пак разби Хебър! След 7 месеца: Стефанов се завърна с 2 гола (ВИДЕО)

Снимка: ПФК ЛЕВСКИ / PFC LEVSKI

2060 0

Левски записа убедителна победа с 4:0 над Хебър Пазарджик в приятелски мач, игран по време на паузата за националните отбори. Освен попаденията, "сините" футболисти нацелиха гредите цели три пъти в срещата.

Левски разби Хебър Пазарджик с 4:0 в контрола

Радостна новина за Станислав Генчев и феновете бе завръщането на Илиян Стефанов. След 7 месеца отсъствие заради контузия, героят от финала за Купата на България срещу ЦСКА се завърна на терена, и то с две попадения (72' - а малко преди това бе спрян от гредата, както и 84').

Освен него точни бяха Мустафа Сангаре, който откри резултата в 28-ата минута, както и Клемент Икенна. Халфът вкара много красиво попадение в 45-ата минута, когато с пета технично отклони топката на първа греда след центриране от ъглов удар и направи Дебърлиев безпомощен. Патрик-Габриел Галчев пък се отчете с две асистенции.

Това бе генерална репетиция за отбора, който веднага след паузата за националните отбори ще има тежък сблъсък срещу ЦСКА в Първа лига (19 октомври).

Гледай Левски срещу Хебър НА ЖИВО с ВИДЕО

Левски опита да натисне още в първите минути, а още в петата минута Майкон центрира опасно отляво, Асен Митков намери топката с глава и стреля силно, но Дебърлиев реагира чудесно и изби топката в гредата. Още в следващата атака Сангаре бе изведен на нелоша позиция, ала сбърка с финалното подаване.

В деветата минута "сините" отново нацелиха гредата. Мислович изведе Сангаре - нападателят бе сам срещу Дебърлиев, но стреля в страничния стълб отдясно на стража.

Хареса ли ви тази новина? Не пропускайте важните новини за деня в българския футбол – последвайте специалния ни канал във Viber ТУК!

След затишие на терена се стигна и до първия гол.

28' - 1:0! Галчев се пребори с опонента отдясно и центрира наглед балонно топката. Сангаре обаче показа чудесен отскок и оставен непокрит, нямаше как да сбърка, пращайки топката максимално в мрежата прецизно и без шанс за намеса на Дебърлиев.

Малко преди да дойде паузата между двете полувремена Лима вкара с глава след центриране отляво на Майкон. Голът обаче бе отменен заради засада.

При следващото нападение Дебърлиев се прояви с добра намеса, след като се справи след изстрел отдалеч на Мислович.

45' - 2:0! Икенна удвои аванса на своя тим в последните секунди от първата част. Той намери топката технично с пета на първа греда след центриране от ъглов удар и вкара красиво попадение.

Второ полувреме

Второто полувреме започна на по-ниски обороти. В 54-тата минута Хебър имаше един от малкото шансове за гол след изстрел отдалеч, но Иван Андонов се намеси чудесно и изби с една ръка в корнер.

След един час игра Илиян Стефанов се завърна в игра след 7 месеца отсъствие. Минути по-късно бе изведен на чиста позиция, но нацели левия страничен стълб.

72' - 3:0! Все пак времето на Стефанов настъпи малко след това. Той получи топката на чиаста голова позиция след пас на Охене и нямаше проблем с едно докосване да прати топката в мрежата.

84' - 4:0! Галчев се прояви добре отляво и намери Стефанов в наказателното поле, а Илиян вкара от непосредствена дистанция второто си попадение в срещата.

Състави

Левски: 44. Матей Маркович – 6. Цунами (К), 50. Кристиян Димитров, 31. Мартин Пасалидис – 3. Майкон, 30. Клемен Икена, 23. Патрик Мислович, 10. Асен Митков, 22. Патрик-Габриел Галчев – 7. Фабио Лима, 12. Мустафа Сангаре

Хебър: 1. Петър Дебърлиев – 55. Мартин Михайлов (К), 18. Радослав Терзиев, 88. Милен Гамаков, 44. Николай Николаев – 21. Божидар Пенчев, 19. Георги Стайков – 15. Уилям Фонкю, 8. Кристиян Андонов, 77. Октай Хамдиев – 29. Шейх Диаманка