Уругвай пречупи Канада в мача за третото място на Копа Америка 2024

1154 0

Уругвай победи Канада с 4:3 след дузпи в мача за третото място на Копа Америка. Двата отбора направиха равенство 2:2 в редовното време на стадион "Банк ъф Америка" в Шарлът, Северна Каролина.

Канадецът Исмаел Коне пропусна дузпа срещу Серхио Роше и Алфонсо Дейвис уцели напречната греда, което позволи на уругвайците да вземат бронзовите отличия на континенталния шампионат.

Канада остана без нищо от това издание на турнира

Родриго Бентакур даде преднина на Уругвай още в осмата минута на редовното време, но Коне изравни резултата 14 по-късно с красиво изпълнение на задна ножица. Канадците дори поведоха в 80-ата минута, когато Роше отрази силен удар от далечно разстояние на Коне, а Жонатан Дейвид спечели топката и се разписа за 2:1.

Още: След побоя покрай Уругвай - Колумбия: Тежки санкции заплашват Дарвин Нунес и компания

Уругвайците обаче стигнаха до ново равенство във втората минута на добавеното време, когато лидерът във вечната ранглиста на реализаторите на страната - Луис Суарес, вкара от дузпа 69-ия си гол за националния отбор.

Тази вечер Аржентина ще защитава титлата си на Копа Америка срещу Колумбия на "Хард Рок Стейдиъм" в Маями, Флорида. А ето какво шоу ще преходи големия финал

Ако ти хареса това съдържание, последвай ни във Viber ТУК за още интересни и любопитни статии!