ФИФА отхвърли жалбата на Аржентина след странния мач с Мароко на Игрите в Париж

360 0

Световната футболна централа ФИФА отхвърли жалбата на Аржентина за отменения изравнителен гол в последната минута в мача срещу Мароко. Двубоят бе изигран при откриването на футболния турнир на Летните олимпийски игри.

Какво обявиха от аржентинската федерация?

"Дисциплинарната комисия на ФИФА не прие контестацията относно събитията, случили се в мача срещу Мароко“, каза президентът на AFA Клаудио Тапия за платформата X и добави, че ще търси обяснение за решението.

ФИФА отхвърли контестацията на южноамериканците

Още: Хавиер Масчерано след загубата на Аржентина: По-голям цирк не съм виждал

Какво се случи в скандалния мач?

Мачът между двата тима беше прекъсната в 16-ата минута на добавеното време на втората част при резултат 2:2. След втория гол на Аржентина фенове на Мароко нахлуха на терена и замерваха с различни предмети футболистите на "гаучосите".

Два часа по-късно мачът беше доигран пред празни трибуни, а вторият гол на аржентинците беше отменен заради засада след намесата на ВАР. В крайна сметка Мароко победи с 2:1. А ето какво странно обвинение получи Ашраф Хакими след мача.

Лионел Меси загуби ума и дума след скандала с Аржентина на Олимпийските игри в Париж 2024 (СНИМКА)

Фенове на Мароко целят арженските национали с пиратки след провала на Олимпийските игри (ВИДЕО)

Ако ти хареса това съдържание, последвай ни във Viber ТУК за още интересни и любопитни статии!