Джокович не пожали Надал - взе победата в последния танц от легендарното им съперничество (ВИДЕО)

365 0

Новак Джокович спечели последния си двубой срещу Рафаел Надал в професионалния тенис. Той надви в мача за третото място на демонстративния турнир "Six Kings Slam", който се играе в столицата на Саудитска Арабия.

Сърбинът спечели с 6-2, 7-6, като резултатът показва, че Надал оказа съпротива във втория сет, но все пак отстъпи този мач. Следващият месец испанската легенда завършва своята кариера.

Ноле спечели мача за третото място

Лесен първи сет за Ноле

Мачът започна с ранен пробив за Ноле и той поведе с 2-0. Той имаше нов брейкпойнт при 3-1, но Надал се справи. Джокович обаче си върна инициативата и проби отново сервиса на испанеца, спечелвайки убедително с 6-2.

Още: Последеният дуел: Рафаел Надал срещу Новак Джокович по ТВ - къде и кога да гледаме тенис зрелището?

Рафа даде отпор във втория

Във втория сет Рафа даде по-добър отпор и мачът стана интересен. Джокера имаше мачбол на свой сервис при 5-4, но Надал върна пробива и се стигна до тайбрек. Там равенството се запази до 5-5, но в решителните моменти световният №4 се пребори за победата.