Палач на Григор Димитров с трудна, но заслужена победа - продължава да мечтае на Ролан Гарос (ВИДЕО)

3255 0

Яник Синер се класира за четвъртия кръг на турнира от Големия шлем - Ролан Гарос. Поставеният под №2 италианец победи Павел Котов с резултат 3:0 сета (6:4, 6:4, 6:4 в отделните части).

Пореден успех за Синер

Мачът на корт "Филип Шатрие" продължи 2 часа и 27 минути, а победителят записа трета поредна победа в три сета във френската столица. 22-годишният Синер направи общо три пробива в срещата и спечели при първия си мачбол.

Още: Ролан Гарос НА ЖИВО: Григор Димитров - Зизу Бергс, Гришо започва съвсем скоро!

Яник Синер не спира да мачка на Ролан Гарос

Италианският тенисист има 31 победи и само 2 загуби през 2024 година, а в следващия кръг на "Ролан Гарос" ще играе срещу победителя в срещата между Себастиан Офнер и Корентен Муте.

Яник Синер, който има големи шансове да оглави за първи път световната ранглиста на 10 юни, постигна втора победа в два мача срещу руснака Котов, който е 56-ти в класацията на АТП.

По-рано през сезона италианецът спечели титлата от Откритото първенство на Австралия. А на финала на турнира ATP 1000 в Маями в негова жертва се превърна и Григор Димитров.

Не изпускайте важен момент в спорта – за последните новини в спорта последвайте ни във Viber ТУК.

Още: Гръмка сензация на Ролан Гарос: Болезнена загуба натъжи и Григор Димитров (ВИДЕО)

Защо не можем да гледаме по ТВ Григор Димитров на Ролан Гарос: Въпреки че Eurosport има правата?