След дълги часове чакане: Вторият двубой на Григор Димитров на Уимбълдън бе отложен

25560 0

Най-добрият български тенисист Григор Димитров трябваше да излезе днес (4 юли) за втория си мач на тазгодишното издание на Уимбълдън срещу китаеца Шанг Джунченг в двубой от втория кръг. Организаторите на турнира обаче обявиха официално, че двубоят се отменя.

Проблеми с времето отложиха мача на Григор Димитров

Двубоят на Григор Димитров трябваше да се проведе на корт №3 днес и бе трети от програмата, но сериозен валеж забави първия мач между дамите Сонай Картал и Клара Брюел с над два часа. Последва нов обилен дъжд на мача между американеца Томи Пол и финландеца Ото Виртанен, който допълнително забави екшъна на корта.

По всяка вероятност двубоят на родния тенисист от 1/32-финалите ще се изиграе утре (4 юли), но все още няма официално потвърждение на програмата за четвъртък в официалния сайт на Уимбълдън.

Двубоят на Григор Димитров бе отложен

Преди Григор Димитров - Шанг Джунченг

*След над два часа закъснение малко след 15 часа стартира първият двубой на корта! Игра се едва няколко минути преди да бъде прекъснат заради дъжда. Около 15:45 женският сблъсък се поднови и се закучи. Към момента резултатът е 1:1 при сетовете. Битката приключи около 17:50 с победа на Сонай Картал с 2:1 (6:3, 5:7, 6:3).

---

*Около 18:05 започна вторият мач на корта между Томи Пол и Ото Виртанен. Битката между двамата бе изключително интересна. Финландецът бе много близо до успеха, но в крайна сметка, Пол надделя след обрат с 3:2 сета (4:6, 6:3, 5:7, 7:5, 6:4).

Сблъсъкът между Димитров и Шанг Джунченг е насрочен за трети в програмата на корт номер 3, която започва в 13:00 часа българско време. След откриващия двубой на сингъл от схемата при жените, следват Томи Пол срещу Ото Виртатен. След края на този дуел ще започне и мачът на Григор (вероятно след 17:00 часа българско време).

За да стигне до втория кръг, Шанг победи с 3:0 сета Кристиан Гарин (7:5, 6:4, 6:4 в отделните части за два часа и пет минути игра). Българинът успя да преодолее Душан Лайович, също с 3:0 сета (6:3, 6:4, 7:5 за един час и 46 минути игра). Победителят от този мач ще срещне в третия кръг Гаел Мофин или Станислас Вавринка.

Отлично: В перфектно време - в колко часа излиза Григор Димитров за втория си мач на Уимбълдън

"Бях толкова нервен... плаках": Григор Димитров за първи път призна за интимен момент в живота си

Григор Димитров се бори срещу суеверията, отбеляза любопитен детайл, който влияе върху играта му на Уимбълдън

Факт, който изглежда нереален: Григор Димитров с антирекорд, датиращ от 1973-та - и то на любимата му трева