Олимпик Лион победи Монако и направи ПСЖ шампион 3 кръга преди края

748 0

Олимпик Лион продължава да показва отличната си форма през пролетта, като победи гостуващия Монако с 3:2 в 31-ия кръг на Лига 1. "Хлапетата" трябваше да обръщат мача още в самото начало, след като капитанът на "монегаските" Висам Бен Йедер ги изведе напред в резултата в първата минута.

"Хлапетата" се върнаха в мача и сториха обрат

Тимът от Лион изравни в 22-рата минута чрез капитана си Александър Лаказет, който вкара лесно попадение, оставен непокрит, когато Саид Бенрама центрира отляво, а Матич увлече защитниците на Монако на първа греда. Четири минути по-късно Бенрама този път не бе в ролята на асистент, а на голмайстор, като от десет метра отправи неспасяем удар.

Лион победи Монако в 5-голов трилър

Още: ПСЖ преподписа с Уорън Заире-Емъри до лятото на 2029 г.

В 60' нисичкият Бен Йедер увенча добрата си игра с втори гол с глава. В 78-ата минута той се изстреля зад гърба на защитата на домакините и вкара трети гол, но той бе отменен заради засада. В 84' Малик Фофана вкара победния трети гол за Олимпик Лион при убийствена контраатака.

Успех за Лион, но и за... ПСЖ

С успеха тимът от Лион, който дълго време бе последен в първата половина на сезона, се изкачи на седмото място и се цели смело в Европа.

Монако остава на второ място, но тази загуба направи Пари Сен Жермен шампион. Три кръга преди края на мача тимът на Луис Енрике е с 12 точки напред и вече е недостижим на върха.

ПСЖ ще трябва да почака още малко: Монако победи и развали празника на парижани (ВИДЕО)

Гонсало Рамош и ПСЖ не оставиха шансове на Олимпик Лион (ВИДЕО)