Байер Леверкузен си вкара автогол и изостава два пъти, но пак би в продължението (ВИДЕО)

143 0

Байер Леверкузен отново постигна уникална победа. "Аспирините" спечелиха домакинството си на Волфсбург от четвъртия кръг на Бундеслигата с 4:3.

Вторият успех на Алонсо и компания беше същинска драма. Домакините изоставаха след само пет минути игра заради автогола на Мукиеле. Последва обрат след попадения на Вирц (14') и Тах (32').

"Вълците" обаче не се предадоха срещу шампиона и още до почивката реализираха на два пъти, за да поведат с 3:2 - Борнау (37') и Сванберг (45').

В крайна сметка Байер за пореден път надви съперник през последните месеци с късен гол. Първо за 3:3 изравни Инкапие само 180 секуди, след като се появи на почивката.

Леверкузен впечатлява

За 4:3 вкара Бонифейс в добавеното време на срещата, а малко преди това Джака нацели гредата. Всичко това се случи след червения картон на Герхард в 88'.

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!

Леверкузен постигна важен успех в навечерието на дербито с Байерн Мюнхен следващия уикенд.

Още: Барселона стана за резил, Арсенал оцеля, Атлетико обърна - как завърши първият кръг в Шампионска лига?

Байер Леверкузен се подигра с Фейенорд и Пламен Андреев в Шампионска лига (ВИДЕО)

Леверкузен изгаври Фейенорд до почивката като гост: Може ли Андреев скоро да получи шанс? (ВИДЕО)

Звездите на Байер Леверкузен се развихриха за разгром, РБ Лайцпиг изпусна лесни три точки (ВИДЕО)