Меси отново пропусна, но Мартинес изведе Аржентина до елиминациите на Копа Америка

600 0

Аржентина се наложи с 1:0 над Чили във втория си мач от група А на турнира Копа Америка. Победата означава, че действащият шампион си осигури класиране във фазата на директните елиминации.

Греда за Меси

Първият точен удар за Аржентина дойде чак в 22-ата минута, когато изстрел на Хулиан Алварес беше отразен от чилийския вратар Клаудио Браво. В 37-ата минута аржентинската легенда Лионел Меси разтресе левия страничен стълб на чилийската врата с удар от около 30 метра.

Чили вече 2 мача няма победа в турнира

Още: ВИДЕО: Санчес с нелеп пропуск - Чили започна на Копа Америка с равенство

След почивката Аржентина засили натиска си, като Браво спаси удари на Молина, МакАлистър и Гонсалес.

Късен гол донесе победата

Единственото попадение в срещата отбеляза нападателят на Интер Лаутаро Мартинес, който беше точен в 88-ата минута, след като по-рано се бе появил от резервната скамейка.

В другия мач от група А на Копа Америка Канада надделя над Перу, като единственият гол в срещата беше дело на футболиста на Лил - Джонатан Давид.

Лео Меси коментира старта на Копа Америка с точно 2 думи (СНИМКА)

Пропуските на Лионел Меси за Аржентина, с които шокира (ВИДЕО)