За 19 мача на Евро 2024 видяхме толкова обрати, колкото за цялото Евро 2020

300 0

В първия мач на Европейското първенство по футбол в петък Украйна победи Словакия в мач от втори кръг в груповата фаза. Това се случи, след като воюващата страна губеше с 0:1, но стигна до волеви обрат с 2:1.

19 мача досега - 4 обрата

Това е четвъртият обрат, който бива постигнат от началото на форума в Германия. По-рано такива успехи изковаха Италия срещу Албания (2:1), Нидерландия срещу Полша (2:1) и Португалия в мача срещу Чехия - отново 2:1.

За цялото Евро 2020 е имало общо 4 обрата

Още: Хаос в групата: Украйна с пълен обрат - остава в играта на Европейското по футбол (ВИДЕО)

На предишното европейско - Евро 2020, общо бяха фиксирани 4 волеви победи.

В днешния мач Иван Шранц откри за Словакия в 17-ата минута, но в 54' Николай Шапаренко изравни. Победния гол за Украйна заби Роман Яремчук в 80'. А ето кои са петте най-подценени мача в групите на Евро 2024.

Херо посочи при кое условие България ще има резултати като Словения и Румъния на европейско